Pomohli jsme více než 300 ordinacím v terénu!

Sobota, 2.5.2020

Pomalu se rozvolňují restriktivní opatření a život se snad začne vracet do normálního režimu. Jsme rádi, že i my jsme mohli přispět k tomu, aby se nákaza nekontrolovatelně nešířila. Rozvinuli jsme iniciativu Chraňme svoje lékaře!, v rámci které jsme dodávali ochranné pomůcky a dezinfekce do ordinací v terénu v rámci celé ČR. Díky všem, kdo se zapojili do naší iniciativy, se nám podařilo dodat chybějící vybavení - ochranné štíty, rukavice, respirátory, roušky, respirační polomasky s filtry FFP3 a cca 700 litrů dezinfekce. To vše v době, kdy tyto pomůcky v ordinacích zcela chyběly a nebyly dostupné ani na trhu.

Do akce CHRAŇME SVOJE LÉKAŘE! se zapojilo již 17 škol, naším partnerem se stala i přepravní služba Zaslat.cz. Zvláštní poděkování patří i ČVUT v Praze a týmu paní kancléřky Orgoníkové, kteří nám nezištně vypomáhali dodávkami dezinfekce.

Děkujeme také následujícím školám:

Gymnázium Josefa Kainara Hlučín, Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí, Základní škola Jablunkov, Střední průmyslová škola chemická Ostrava, Wichterlovo gymnázium Ostrava, Biskupské gymnázium Ostrava, Arcibiskupské gymnázium Kroměříž, Trojské gymnázium Praha, Gymnázium prof. Jana Patočky Praha, Gymnázium Nad Alejí Praha, Cyrilometodějské gymnázium a střední odborná škola pedagogická Brno, Základní škola Mládežnická Havířov, Polské gymnázium - Polskie Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego, Český Těšín, Gymnázium Mikuláše Koperníka Bílovec, Gymnázium a Obchodní akademie Orlová, Dům dětí a mládeže Třinec, Základní škola Mánesova Otrokovice 

Se zavážkou do ordinací pomohla zásilková služba Zaslat.cz, které rovněž děkujeme.